Mobil web tasarımı sayesinde bu farklı boyutlara uyum sağlayan arayüzler geliştirmek mümkün.
/ Web Sitesi Tasarımı / Mobil Web Tasarım
Mobil Web Tasarım
Mobil Web Tasarım, Mobil Web Sitesi, Responsive Design, mobil tasarım, mobil uyumlu site, mobil uyumlu, mobil uyumlu tasarım, mobil web, mobil web sitesi tasarımı

Web sitesi deyince akla hemen bilgisayarlar gelirdi. Ancak günümüz teknolojileri sayesinde artık sadece bilgisayarlar değil taşınabilir tüm cihazlar akla gelmekte.

Gelişen teknoloji hayatımıza birçok cihaz getirdi. Bunlar yaşantımızı kolaylaştıracak ve her an her istenildiğinde erişilebilecek boyutlara indirgendiler. O kadar hayatımıza girdiki bu cihazlar, olaki yanlışlıkla evde unuttuğumuz zaman kendimizi eksik hisseder hale geldik.


Tüm bunlar göz önüne alındığında insanların 7/24 yanında bulundurduğu bu cihazlarda en etkili şekilde web sitemizi göstermek çok çok önem kazandı.


Mobil web tasarımı sayesinde bu farklı boyutlara uyum sağlayan arayüzler geliştirmek mümkün.


Mobil web tasarım temel olarak iki farklı şekilde uygulanabilir. Birincisi hizmet başlıklarımız arasında yeralan Responsive Web Tasarım, ikincisi ise mobil versiyonu ayrı olan tasarım.


Mobil web tasarımı ana siteden ayrı olarak yapılandırıldığında mevcut sitenize dokunmadan da bir mobil siteye sahip olabiliyorsunuz. Bu yöntem bazı durumlarda komplike sitelerde tercih sebebi olabiliyor.


Gördüğünüz gibi mobil dünyaya ayak uydurmak artık vazgeçilmez bir hal almış durumda. O kadarki arama motorları bile mobil versiyonu olmayan siteleri daha düşük puanlamakta.


Sitenizi yenilemeyi düşünmüyorsanız bile en azından mobil versiyona sahip olmalısınız ki artık %70 kullanım oranına yaklaşan mobil kullanıcıları kaçırmayın.